Ευχαριστήριο για δωρεά εποπτικού υλικού στο 13ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας

Η Διευθύντρια του 13ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας, ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές ευχαριστούν θερμά την κ. Κρανίτσα Αντωνία, μητέρα μαθητή της Δ΄ τάξης, για την ευγενική προσφορά της να δωρίσει εποπτικό υλικό στο σχολείο μας, αξίας 162,82 ευρώ. Η δωρεά αφορά κυρίως σε όργανα Φυσικής, όπως μαγνητική πυξίδα, ατμοστρόβιλο του Ήρωνα, σωλήνα διάδοσης θερμότητας στα υγρά, συσκευή ανάλυσης και σύνθεσης λευκού φωτός, φωτοβολταϊκό στοιχείο με μοτέρ και έναν μεγάλο πολιτικό χάρτη Ελλάδος.

Αυτή η σημαντική προσφορά αποτελεί έμπρακτη απόδειξη της στήριξης και της αλληλεγγύης στην προσπάθεια των εκπαιδευτικών μας να διδάξουν γνωστικά αντικείμενα με τη χρήση εποπτικού υλικού και τη διενέργεια πειραμάτων.

Εκ μέρους της σχολικής κοινότητας του 13ου Δημοτικού Σχολείου Καρδίτσας

Γραμματία Γκερμπεσιώτη