Ενημέρωση γονέων/κηδεμόνων για την παρέλαση της 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2024

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες, στην παρέλαση της 25ης Μαρτίου 2024 θα πάρουν μέρος οι μαθητές των τμημάτων: ΣΤ1, ΣΤ2, ΣΤ3, Ε3, Ε4

Η ενδυμασία των μαθητών για την παρέλαση

ΑΓΟΡΙΑ: α) λευκό μπλουζάκι με μπλε οριζόντιες λεπτές ρίγες β) Μπλε σκούρο παντελόνι γ) Μπλε σκούρα ή μαύρα παπούτσια

ΚΟΡΙΤΣΙΑ: α) σκούρο μπλε μπλουζάκι με άσπρες οριζόντιες λεπτές ρίγες β) λευκή φούστα γ) μπλε σκούρο διάφανο καλσόν δ) μπλε σκούρα ή μαύρα παπούτσια (μπαλαρίνας, αν γίνεται) ε) μπλε φουλάρι

Σημείωση: ο σημαιοφόρος, οι παραστάτες, οι διμοιρίτες και ο μαθητής που κρατά το ταμπελάκι φορούν λευκά γάντια, κι αν είναι κορίτσια και λευκό φουλάρι

Ώρα και τόπος παρέλασης

Η σχολική παρέλαση της 25ης Μαρτίου 2024 θα πραγματοποιηθεί το Δευτέρα 25 Μαρτίου κατά μήκος της οδού Γ. Καραϊσκάκη, με αφετηρία τη συμβολή της με την οδό Αβέρωφ, και με ώρα έναρξης 12 το μεσημέρι. Οι μαθητές του 3ου Δημοτικού σχολείου που παίρνουν μέρος στην παρέλαση θα πρέπει να βρίσκονται μέχρι τις 11.30πμ στο χώρο της στεγασμένης αγοράς. Ο τερματισμός της παρέλασης θα γίνει αμέσως μετά το Δημοτικό Κινηματοθέατρο και τα παιδιά σας μπορείτε να τα παραλαμβάνετε από την πλατεία Δικαστηρίων (μπροστά από τα σκαλάκια του Δικαστικού Μεγάρου).

ΣΗΜ: οι συνοδοί γυμναστές θα παραμείνουν στο χώρο μέχρι να παραληφθεί κι ο τελευταίος μαθητής.

Οι υπεύθυνοι γυμναστές

Ντούλα Πηνελόπη