8η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στις 24 Σεπτεμβρίου 2021, στο πλαίσιο του εορτασμού της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, καθώς και της 8ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες που υλοποιήθηκαν στο Αθλητικό Πάρκο. Την οργάνωση και υλοποίηση των αθλητικών δραστηριοτήτων και εκδηλώσεων ανέλαβε η γυμνάστρια του σχολείου μας κ. Ντούλα με τη συμμετοχή των εκπαιδευτικών του σχολείου και κοινό σύνθημα: «Το Σχολείο σε Κίνηση: Αθλούμαστε δημιουργικά». Βασικός στόχος ήταν η προώθηση της δημιουργικότητας, μέσω του αθλητισμού, η προαγωγή της υγείας και της ευεξίας και η ενθάρρυνση της κοινωνικής ενσωμάτωσης και της ανάπτυξης κοινωνικών δεξιοτήτων.