WΕΒEΧ για τους μαθητές: Σύντομες οδηγίες για είσοδο με Η/Υ

Για να συνδεθείτε στο WΕΒEX πρέπει να γράψετε στον φυλλομετρητή σας (browser π.χ. mozilla-chrome-opera) τη δικτυακή διεύθυνση (url-link) της ηλεκτρονικής αίθουσας τηλεκπαίδευσης που σας έχει κοινοποιήσει ο εκπαιδευτικός σας.

Αυτή θα είναι της μορφής: https://minedu-primary2.webex.com/meet/……..

Στην σελίδα που θα μεταφερθείτε γράφουμε στα ελληνικά στο πλαίσιο Yourname το ονοματεπώνυμό του μαθητή και μετά κάνουμε κλικ στο: Join by browser.

Στην επόμενη σελίδα που θα εμφανιστεί, θα πρέπει να τσεκάρουμε : Απομνημόνευση επιλογής και κλικ στο κουμπί : Αποδοχή

Στην επόμενη σελίδα κάνουμε κλικ στην επιλογή: Joinmeeting

Στην τελική σελίδα θα πρέπει να περιμένετε τον εκπαιδευτικό να σας επιτρέψει να εισέλθετε στην ηλεκτρονική του αίθουσα.

Παρακαλούμε αποθηκεύστε το pdf αρχείο με τα link των εκπαιδευτικών ή/και καταγράψτε κάπου ή αποθηκεύστε στα αγαπημένα σελιδοδείκτες (bookmarks) τις διευθύνσεις των ηλεκτρονικών τάξεων που σας κοινοποιούν οι εκπαιδευτικοί σας.